Τετάρτη, 29 Φεβρουαρίου 2012

24ο ΑΤΟΜΙΚΟ & 10ο ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2012


FOTO απο το προηγούμενους σχολικούς αγώνες στην πόλη της Καβάλας ! ! !

Αξίζει τέλος να αναφερθεί ότι οι σκακιστές - μαθητές που πετυχαίνουν διακρίσεις στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα , έχουν με βάση το Νόμο τη μεγαλύτερη πριμοδότηση μορίων από κάθε άλλο αθλητή στις Πανελλήνιες Εξετάσεις (50%) για την εισαγωγή  σε Α.Ε.Ι και Τ.Ε.Ι.  

Τρίτη, 28 Φεβρουαρίου 2012


Προσθήκη λεζάντας

24ο ΑΤΟΜΙΚΟ & 10ο ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 2012

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ

Η ΕΣΣΑΜΘ και ο Μ.Γ.Σ.«Εθνικός» Αλεξανδρούπολης, διοργανώνουν τους περιφερειακούς αγώνες Ανατ. Μακεδονίας - Θράκης του 24ου Πανελληνίου Σχολικού Ατομικού Πρωταθλήματος και του 10ου Πανελληνίου Σχολικού Ομαδικού Πρωταθλήματος, σύμφωνα με την με αρ. 90187/19-12-2011 Προκήρυξη της ΕΣΟ.

ΧΩΡΟΣ ΑΓΩΝΩΝ : Ξενοδοχείο ALEXANDER BEACH (προάστιο Νέα Χιλή, δυτική είσοδος Αλεξανδρούπολης)

ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ : α) Ατομικό : Ελβετικό 7 γύρων - β) Ομαδικό : Ελβετικό 5 γύρων (μέχρι 6 συμμετοχές πουλ)

ΣΥΝΘΕΣΗ ΟΜΑΔΩΝ : Τετραμελής με υποχρεωτική συμμετοχή ενός κοριτσιού στην 4η σκακιέρα (αναπληρωματικοί μέχρι 2)

Π Ρ Ο Γ Ρ Α Μ Μ Α : Σάββατο 10 Μαρτίου 2012 : Ομαδικό Πρωτάθλημα
15.30 - 16.00 : Άφιξη ομάδων - Κατάθεση συνθέσεων - Κληρώσεις
16.00 - 20.30 : 1ος - 2ος - 3ος - 4ος - 5ος Γύρος
Κυριακή 11 Μαρτίου 2012 : Ατομικό Πρωτάθλημα
09.30 - 10.00 : Άφιξη σκακιστών - Επιβεβαίωση συμμετοχών - Κληρώσεις
10.00 - 14.00 : 1ος - 2ος - 3ος - 4ος Γύρος
14.00 - 15.30 : Διάλειμμα για γεύμα
15.30 - 18.30 : 5ος - 6ος - 7ος Γύρος
18.30 - 19.00 : Τελετή λήξης - Απονομές επάθλων

ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ : 15 λεπτά για κάθε παίκτη και επιπλέον 10 δευτερόλεπτα ανά κίνηση από την πρώτη κίνηση.

ΑΡΣΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ : α) Ατομικό : 1) Αποτέλεσμα τουρνουά ισοβάθμων, 2) Μπούχολτς, 3) Σόννεμπορν - Μπέργκερ
4) Άθροισμα προοδευτικής βαθμολογίας
β) Ομαδικό : 1) Αποτέλεσμα τουρνουά ισοβάθμων, 2) Πόντοι, 3) Πόντοι 1ης σκακιέρας, 2ης κλπ

ΕΠΑΘΛΑ ΝΙΚΗΤΩΝ : α) Ατομικό : 1ο Νικητή κάθε τάξης Κύπελλο, 2ο - 3ο Νικητή και 1ο κορίτσι Μετάλλιο
β) Ομαδικό : 1η - 2η - 3η Ομάδα Δημοτικών, Κύπελλο το Σχολείο και Μετάλλια οι μαθητές
1η - 2η Ομάδα Γυμνασίων και 1η - 2η Λυκείων, Κύπελλο το Σχολείο, Μετάλλια οι μαθητές

ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ : α) Ατομικό : 50 σκακιστές από κάθε Περιφερειακή Ενότητα Α.Μ.Θ. δηλαδή οι 4 πρώτοι και το 1ο κορίτσι κάθε τάξης (13 τουλάχιστον κορίτσια) και με ελεύθερη συμμετοχή (όπεν) για τους μαθητές της Περιφερειακής Ενότητας Έβρου όπου διοργανώνονται οι αγώνες.
β) Ομαδικό : 3 ομάδες Δημοτ. Σχολείων, 2 Γυμνασίων και 2 Λυκείων από κάθε Περιφερ. Ενότητα Α.Μ.Θ.
και με ελεύθερη συμμετοχή για τις ομάδες Σχολείων της Περιφερειακής Ενότητας Έβρου.

ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ : α) Ατομικό : Στους τελικούς Πανελλήνιους αγώνες που θα διεξαχθούν στις 8 και 9 Απριλίου 2012 σε πόλη που θα αποφασισθεί από την ΕΣΟ, θα προκριθούν 41 σκακιστές και 14 σκακίστριες ως εξής :
1) Οι 5 πρώτοι κάθε τάξης Δημοτικών Σχολείων και οι 4 πρώτοι των Γυμνασίων και Λυκείων
2) Τα πρώτα κορίτσια κάθε τάξης (σύνολο 14 μαζί με όσα καταταγούν στην 1η - 5η θέση)
β) Ομαδικό : Στους τελικούς Πανελλήνιους αγώνες που θα γίνουν στις 7 Απριλίου 2011 θα προκριθούν : Τρεις (3) ομάδες Δημοτικών Σχολείων, δύο (2) Γυμνασίων και δύο (2) Λυκείων.

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΓΩΝΩΝ : Βασίλης Θεοδωρίδης * ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ - ΚΛΗΡΩΣΕΙΣ : Αλέξανδρος Μανελίδης

ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ : Στην ΕΣΣΑΜΘ (fax 2510.835394, email : vastheodoridis@gmail.com) μέχρι Τετάρτη 7-3-2012

Δευτέρα, 27 Φεβρουαρίου 2012

«OPEN CHESS TOURNAMENT – ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2012»Τελική Κατάταξη μετά από 7 Γύρους,

1VANIAN VAZGENGRE1005ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ6.00.030.525.25
2MOULA ZOIGRE1560ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ5.50.029.521.75
3VANIAN VAHANGRE1360ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ5.00.031.521.75
4MAYRIDIS DIMITRIOSGRE1485ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ5.00.031.520.50
5CHRONOPOULOS PANAGIOTISGRE05.00.028.518.50
6KARAPANAGIOTIS DIMITRIOSGRE1005ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ4.50.033.519.50
7DOULGERAKIS HRISTOSGRE1115ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ4.50.031.519.00
8SAKISLIS XANTHOULISGRE1440ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ4.50.024.013.25
9DELLOUDIS GEORGIOSGRE1500ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ4.00.029.014.50
10GKITIS DIMOSGRE1510ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ4.00.025.59.00
11SAKISLIS PANAGIOTISGRE1000ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ4.00.023.510.00
APOTAS IOANNISGRE04.00.023.510.00
13PAPALEXANDRIS CHARALAMBOSGRE1005ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ3.50.026.511.25
14KONTOS PASCHALISGRE1000ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ3.50.025.09.25
15TELOUDIS KONSTANTINOSGRE1000ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ3.50.024.510.75
16MAVRIDIS THEODOROSGRE1000ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ3.50.022.07.75
17PAPADOPOULOU EFMORPHIAGRE1005ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ3.50.022.07.50
18TSAGKOUDIS DIMOSGRE1335ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ3.00.028.59.50
19MOUNTOKALAKIS VASILIOSGRE03.00.026.08.50
20DELLOUDIS VAITSISGRE1000ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ3.00.021.07.50
21MPOURAS GEORGIOSGRE1385ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ3.00.020.57.00
22DELLOUDI EFIMIAGRE1000ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ3.00.017.03.50
23PETROPOULOS GEORGIOSGRE1000ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ3.00.016.03.50
24MINOGLOU MINASGRE02.50.021.55.25
25KONTOS GEORGIOSGRE1000ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ2.00.021.53.00
26CHRISTODOULIS STILIANOSGRE1000ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ2.00.021.02.00
27CHRISTODOULI VASILIAGRE1000ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ2.00.017.04.00
28PAPASTERGIOU VASILEIOSGRE01.00.019.51.50
29DECHOLAS DIMITRIOSGRE1000ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ1.00.019.00.50
Σχόλιο:
Κριτήριο1: The results of the players in the same point group#results against
Κριτήριο2: Buchholz Tie-Breaks (variabel with parameter)
Κριτήριο3: Sonneborn-Berger-Tie-Break variable

ΔΕΝ ΧΡΕΙΆΖΕΤΑΙ ΝΑ  ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ  ΑΛΟ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΆ ΜΙΛΆΝΕ ΑΠΌ ΜΟΝΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΑΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΣΚΑΚΙ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ ΕΔΕΙΞΕ ΤΑ ΌΠΛΑ ΤΗΣ !
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΗΣ ΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΤΟΝ ΜΑΡΤΙΟ !!!

«OPEN CHESS TOURNAMENT – ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2012»


Αρχική Κατάταξη

Αρ.
Όνομα
ΧΩΡ
Έλο
Σύλλογος
1
GRE
1560
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ
2
GRE
1510
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ
3
GRE
1500
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ
4
GRE
1485
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
5
GRE
1440
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
6
GRE
1385
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ
7
GRE
1360
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
8
GRE
1335
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ
9
GRE
1115
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ
10
GRE
1005
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ
11
GRE
1005
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ
12
GRE
1005
ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ
13
GRE
1005
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
14
GRE
1000
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
15
GRE
1000
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
16
GRE
1000
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ
17
GRE
1000
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ
18
GRE
1000
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ

 19
GRE
1000
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ
20
GRE
1000
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ
21
GRE
1000
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
22
GRE
1000
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
23
GRE
1000
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
24
GRE
1000
ΑΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
25
GRE
0
26
GRE
0
27
GRE
0
28
GRE
0
29
GRE
0

Τρίτη, 21 Φεβρουαρίου 2012

Και όμως μπορεί να συμβεί αυτό σε μία παρτίδα σκάκι στο διαδύκτιο !!!

Your Generated Chess Board

  Ο λευκός με τον αέρα του νικητή αμέλησε τον Βασιλιά του και δείτε την συνέχεια του παιχνιδιού πως εξελίχτηκε ! Τα μαύρα απάντησαν μετά απο31. h 8=Q c: d3 + 32. K d2 Q b3 33.Q:ε8+  R :e 8 34. Q d 7 Qc2 + ! 35.   K e3 Q e 2 # mate !

ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ


«OPEN CHESS TOURNAMENT ME ΕΘΝΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ – ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2012»


ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΑΓΩΝΩΝ

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ, προκηρύσσει το «
OPEN CHESS TOURNAMENT ME ΕΘΝΙΚΗ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ - ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2012».


1. ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΓΩΝΩΝ
Διευθυντής αγώνων: ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΣΚΟΥΡΑΣ
2. ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ
Οι αγώνες θα διεξαχθούν στο ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ ΕΡΜΗΣ στο Διδυμότειχο
3. ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
Το σύστημα διεξαγωγής των αγώνων θα είναι Ελβετικό 7 γύρων.
4. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ
Τελετή έναρξης: Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2012 ώρα έναρξης:    9:30
1ος γύρος Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2012 ώρα έναρξης:             10.00
2ος γύρος Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2012 ώρα έναρξης:             12:30
3ος γύρος Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2012 ώρα έναρξης:             15:00
4ος γύρος Σάββατο 25 Φεβρουαρίου 2012 ώρα έναρξης:             17:30
5ος γύρος Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2012 ώρα έναρξης:              10:30
6ος γύρος Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2012 ώρα έναρξης:              14:00

7ος γύρος Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2012 ώρα έναρξης:              16:30
 
Τελετή λήξης- απονομές επάθλων : Κυριακή 26 Φεβρουαρίου 2012 19:00

5. ΧΡΟΝΟΣ ΣΚΕΨΗΣ
Ο χρόνος σκέψης ορίζεται σε 45 λεπτά για την ολοκλήρωση της παρτίδας και επιπλέον 30” για κάθε κίνηση που ολοκληρώνει ο αθλητής, από την πρώτη κίνηση. Η καταγραφή των κινήσεων είναι υποχρεωτική καθ` όλη την διάρκεια της παρτίδας. Ο σκακιστής που θα υπερβεί τον παραπάνω χρόνο σκέψης θα χάνει τη παρτίδα.

6. ΑΡΧΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Πριν την κλήρωση του 1ου γύρου οι συμμετέχοντες κατατάσσονται με σειρά Α) εθνικού ΕΛΟ Β) αλφαβητική σειρά με λατινική γραφή.

7. ΤΕΛΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ
Η τελική κατάταξη καθορίζεται σύμφωνα με τους βαθμούς.
Σε περίπτωση ισοβαθμίας εφαρμόζονται τα ακόλουθα κριτήρια άρσης της:
• Αποτέλεσμα τουρνουά ισόβαθμων.
• Buchholz
• Sonneborn – Berger

8. ΕΠΑΘΛΑ
Κύπελλα για τους τρείς πρώτους της γενικής κατάταξης ενώ μετάλλια θα απονεμηθούν στον πρώτο Κ14 (γεννημένοι μετά τις 1-1-1998) και στον πρώτο Κ10 (γεννημένοι μετά τις 1-1-2002). Μετάλλια θα απονεμηθούν επίσης στην πρώτη γυναίκα και στην πρώτη κορασίδα Κ14 (γεννημένη μετά τις 1-1-1998).

9. ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ – ΠΑΡΑΒΟΛΟ ΑΓΩΝΩΝ – ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ


Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι αθλητές χωρίς περιορισμό. Ο μέγιστος αριθμός των συμμετεχόντων ορίζεται σε εξήντα αθλητές.

Ορίζεται συμβολικό παράβολο συμμετοχής 5 ευρώ για τους ενήλικες (άνω των 18 ετών).

Η προσέλευση των συμμετεχόντων την ημέρα των αγώνων, πρέπει να έχει ολοκληρωθεί μέχρι τις 9:30, δηλαδή τουλάχιστον 30 λεπτά πριν την έναρξη των αγώνων.
Αθλητής που δεν έχει προσέλθει για να αγωνισθεί μετά την πάροδο 30 λεπτών από τον προκαθορισμένο χρόνο έναρξης του κάθε γύρου, μηδενίζεται για τον τρέχοντα γύρο.


10. ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ
Επικεφαλής διαιτητής: Σπύρος Νταλαμπίρας
Βοηθοί διαιτητές: Χρήστος Κούρτης

11. ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΑΓΩΝΩΝ - ΓΕΝΙΚΑ
Οι αγώνες γίνονται σύμφωνα με την Αθλητική νομοθεσία, τους κανόνες της F.I.D.E., τους σχετικούς κανονισμούς της Ε.Σ.Ο. και την Προκήρυξη των αγώνων μαζί με τα παραρτήματά της. Για την ερμηνεία της Προκήρυξης και διευκρινίσεις σχετικά με αυτή, αρμόδιος είναι ο Επικεφαλής Διαιτητής, οι αποφάσεις του οποίου είναι οριστικές, τελεσίδικες, άμεσα εκτελεστές και θεωρούνται παραρτήματα της προκήρυξης.
Για ότι δεν προβλέπεται από τους παραπάνω κανονισμούς ή από την Προκήρυξη, αρμόδιος είναι ο Διευθυντής αγώνων.
Όποιος ηττηθεί μία φορά χωρίς αγώνα, θεωρείται ότι αποχώρησε εκτός αν η απουσία θεωρηθεί από τον επικεφαλής διαιτητή αιτιολογημένη.
Επιτρέπεται σε κάθε αθλητή μία εξαίρεση απόλυτα αιτιολογημένη.
Όπου αναφέρεται η λέξη αθλητής, εννοείται και αθλήτρια.

12. ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ - ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ :
Γεώργιος Δελλούδης 6972226953
Δηλώσεις συμμετοχής μέχρι την Παρασκευή 24 Φεβρουαρίου 2012 και ώρα 21.00 στο

e-mail : gdell@teemail.gr



Ο Έφορος

Βασίλειος Σκούρας
ΓΑΣ ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟΥ




• Άθροισμα προοδευτικής βαθμολογίας.
Η Διεύθυνση Αγώνων διατηρεί το δικαίωμα μεταβολής του προγράμματος.